• PO-ÚT-ST 8:00-17:00 ČT 8:00-15:00
  • +420 608 966 791
  • info@dobrarehabilitace.cz
  • České Vrbné 2403, 37011 České Budějovice

O nás

Ordinace patní ostruhy vznikla v roce 2018 jako dlouholeté vyústění našich rehabilitačních služeb.  Rehabilitaci se věnujeme již od roku 2004 a soukromě od roku 2007 jako Dobrá Rehabilitace. Naše dlouholeté zkušenosti z rehabilitace nás postupně směřovali k problematice chodidla. V naši ordinaci převažovali pacienti s bolestmi chodidel, patních ostruh, kotníků atd.. Rozhodli jsme se proto specializovat se na problematiku bolestí chodidel a zřídit stránky pro Patní Ostruhu, abyste měli lepší orientaci a lepší vyhledávání této problematiky.
Pyšní jsme stále na to, že máme diplom z Univerzity Karlovy a měli jsme tu čest, aby nás vzdělávali ti nejlepší v oboru.

Dlouhodobě dobré výsledky a zpětné zkušenosti klientů v léčbě bolestí chodidel a patních ostruh byly také dobrou motivací pro toto rozhodnutí. Je pro nás prioritou nabízet služby na co nejvyšší úrovni a proto se specializujeme. Sice to pro fyzioterapii u nás zatím není obvyklé, protože se každý snaží spíše dělat všechno, nebo se tak alespoň tvářit.

Naše dlouhodobé rehabilitační zkušenosti a také jako certifikovaný terapeut metodiky DNS pana Profesora Koláře jsme Vám schopni poradit i s držením těla a při vyšetření zhodnotit přesně i Vaše pohybové návyky, které mají vliv na chodidla, dolní končetiny a páteř.

Jako certifikovaný terapeut metodiky DNS prof. Koláře, která spojuje poznatky Vojtovy reflexní lokomoce a principu psychomotorického vývoje člověka se samozřejmě zaměřujeme i na rehabilitaci chodidla dětí a dospívajících.

V terapii první v kraji (další nejbližší pracoviště je v Praze a Jihlavě) používáme na bolestivá místa nejmodernější vybavení pro léčbu bolesti v rehabilitaci a ortopedii. Jedná se o fokusovanou rázovou vlnu, která má nejlepší výsledky v léčbě a umí zmenšit výrustek a obnovit prokrvení u degenerativně poškozené tkáně. Často se totiž u našich klientů jedná o výrustky (osteofyty) na patě nebo chodidle nebo traumatické úrazy kotníků. Toto se jinak než bez cíleného obrorušení rázovými vlnami a stimulací hojení nedá zlepšit. Fokusovaná rázová vlna umí objektivně zmenšit výrustky a stimulovat hojení. Tělo po ošetření produkuje v místě růstový hormon a nastartuje hojení. Fokusovaná rázová vlna je výrazně efektivnější než klasické radiální mechanické rázové vlny. Kombinace s ostatní terapií, například vysokovýkonný laser umí ještě zlepšit metabolismus a hojit. Dále můžeme doporučit různé ortopedické pomůcky, tejpy, speciální boty a vložky. Jsme pracoviště, co Vám umí nabídnout maximum v péči a terapii bolesti nohou jak u dětí, dospělých, tak i seniorů.

Protože chceme být v celém regionu opravdu jedineční, máme pro vás ještě specializovanou diagnostiku, kterou od Prahy a Brna zatím nikdo nenabízí. Jedná se o SIDAS PRESSCAM – diagnostiku chodidla 21.století. Toto vyšetření umí podle tlakového otisku nohy zjistit přesné rozložení hmotnosti a vyšetřit moment a přenos sil při došlapu. Proti klasickým zrcadlovým podoskopům, které umí jen vyfotit otisk (podobně jako když otisknete mokrou nohu na beton), se jedná o super přesnou diagnostiku. Toto přístrojové vyšetření naprosto přesně doplní naše vyšetřování v ordinaci a určíme přesně o jaký jde problém. 

Naší nevýhodou je, že nenabízíme rehabilitaci na pojišťovnu, je to ale vykoupeno úspěšností léčby. V problematice bolestí chodidel jsme podle našich dlouholetých zkušeností u úspěšnosti nad 80%. Můžete se podívat do referencí, které za celou naši praxi dokumentují výsledky naší práce. Obor technologií se velmi za poslední 10tiletí vyvinul, že na něj nestačí systém placené zdravotní péče reagovat a v podstatě se toto vyděluje z rehabilitace do placeného sektoru. Podobně jako u zubní medicíny, kdy na pojišťovnu dostanete standart a vše, co je trochu lepší si klient musí zaplatit. Bohužel to tak je. Samozřejmě nás to mrzí, ale je to tak. Další, co nás mrzí, je že se od lékaře mnohdy o kvalitním způsobu léčby nedozvíte a dostanete jenom prášek nebo obstřik.

Těšíme se proto na Vaše nohy, i samozřejmě na Vás, abychom mohli společně řešit Váš problém…