• PO-ÚT-ST 8:00-17:00 ČT 8:00-15:00
  • +420 608 966 791
  • info@dobrarehabilitace.cz
  • České Vrbné 2403, 37011 České Budějovice

Laser

Náš vysokovýkonný laser Opton Pro je unikátní svým výkonem 7000mW. Od klasických rehabilitačních laserů, které jsou běžně k dostání na rehabilitacích, se odlišuje svým extrémním výkonem. Obvyklé lasery na rehabilitaci mají max 700mW. Aby bylo ošetření učinné u nízkovýkonného laseru, tak musí být aplikace dlouhá 15-45min dle typu bolesti. Výhoda vysokovýkonného laseru je, že doba ošetření je 10x kratší. Bohužel se opět v praxi děje to, že se nízkovýkonnými lasery svítí 5min a pak výsledek terapie laserem není.

Naše pracoviště svítí vysokovýkonným laser také „5“min, ale reálně, díky výkonu laseru, je to 50min. Pokud se u laserové terapie nasvítí dostatečné množství laseru, tak jsou výsledky terapie velmi dobré. Vysokovýkonný laser navíc umí efektivně pracovat až do hloubky 7cm. Naše pracoviště pořídilo vyskokovýkonný laser v roce 2012 jako drůhé v republice. Máme již mnoho zkužeností s aplikacemi a reference od klientů.

Laserterapie je přirozená léčba silou světla. Využívá zvláštního světla bohatého na energii, tuto energii přenáší cíleně a hluboko do tkáně. Procesy hojení v tkáni jsou povzbuzeny a posíleny. Energie je vydávána v silné a přesně definované formě, je precizně fokusována (cílena). To lze využít jak u mnoha lokálních problémů na šlachách, svalech, vazech a kloubech, tak pro velkoplošnou bodovou stimulaci. Tato metoda patří ve fyzikální terapii mezi dalši způsoby léčby bolesti.